Koran me arra

Koran me arraPërbërësit:

1 racion peshku (200 – 250 gram)

2 lugë gjelle miell

2 – 3 lugë gjelle vaj

2 – 3 lugë gjelle arra të shtypura

Kripë

Përgatitja:

Në fillim pastroni koranin, priteni atë në racione, lyheni me miell dhe vendoseni në tavë. Spërkateni me lyrë dhe piqeni në furrë.

Pastaj hidhini pak ujë të nxehtë, lëreni të marrë pak valë, hidhni arrat e shtypura dhe lereni pak minuta në furrë. Mund t’i hidhni hudhra të shtypura, sipas dëshirës.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..