Koktej Sex On The Beach

Përbërësit:

3 kube të vegjël akulli
1/2 pjesë vodka
1/2 pjesë vodka pjeshke
pak lëng rrushi
pak lëng portokalli
pak lëng ananasi

Përgatitja
Vendosim akullin në shaker. Shtojmë përbërësit alkoolin në fillim e më pas të gjithë përbërësit jo alkoolik. Fillojmë ta tundim shaker-in derisa ai të ftohet komplet. Hedhim koktejin e përgatitut në gotë dhe e zbukurojmë me një copë fruti të freskët. E shërbejmë koktejin të ftohtë.
Ju bëftë mirë!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..