Koktej me vishnje

Lëng vishnje : 1 gotë pije,

sheqer : 2 filxhanë kafeje,

qumësht : 1/2 gotë

dhe pak akull.

Përgatitja;

Pastroni vishnjet nga bërthama, pastaj vendosni në një enë porcelani. Hidhni sheqer dhe shtypn me lugë. Shtoni qumësht, akull, përzieni të gjitha së bashku. Në fund hidheni pijen e përgatitur në gota dhe shërbejeni.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Pije

Comments

Don't Miss! random posts ..