Koktej me shalqi

Përbërësit:

▪ Shalqi i prerë në copa
▪ 50 cl vodka
▪ 1 lugë sheqer pluhur
▪ Akull i grimcuar
▪ 1 copë shalqi për dekor

Përgatitja:

Fillimisht, merr shalqirin, vodkën dhe sheqerin dhe futini në një blender për 10 sekonda, deri sa shalqiri të bëhet i lëngshëm.

Më pas, shto akullin, dhe përzieji të gjithë përbërësit për pesë sekonda.

Zbukurojeni gotën me një copëz shalqi të freskët, dhe shërbejeni të ftohtë.

Lexo më shumë në: http://kosovarja.al/gatojca/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..