Koktej i stinës

receta gatimi per pergaditjen e koktejit te stinës

receta gatimi per pergaditjen e koktejit te stinësPërbërësit:

  • 60 ml vodka ,
  • 30 ml liker ,
  • 30 ml lëng shege ,
  • 30 ml lëng limoni ,
  • Feta portokalli ose lëkurë limoni në formë spiraleje për zbukurim .

Lloji i gotës: gotë për koktej

Udhëzimet

Tundini përbërësit në një përzierës pijesh bashkë me akull. Kullojini më pas në një gotë kokteji të freskët. Mund t’i ngrini buzët e gotës me sheqer. Duket si pika më e fortë e koktejit – pse të mos e provoni?

Disa, madje, sugjerojnë edhe përzierje me portokaj të hidhur, por nuk prish punë edhe po nuk i gjetët. Meqenëse shërbehet në një gotë, ku zakonisht shërbehet Martini, shumica e ngatërrojnë koktejin me të, por nuk është e njëjta gjë. Provojeni dhe do të jeni në një mendje me ne! Shërbehet pa akull.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
·
Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..