Kofshë pule pikant

kofshapulePerbersit
1 kg kofshë ose kaçika pule,
• 2 limonë,
• 3 lugë mustardë,
• miell, borzilok të thatë,
• vegetë, vaj, piper, kripë.

Kofshët spërkaten me lëng limoni, kriposen, u hidhet piper, vegetë dhe lyhen me mustardë. Mielli përzihet me borzilok, kofshët kalohen në miell dhe fërgohen nga të gjitha anët në yndyrë të nxehtë gjersa të skuqen dhe të zbutet mishi. Shërbehen me salcë dhe perime të ziera.

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..