Kivi shërues natyral

Kivi shërues natyralMjalti

Mjalti ka shumë vlera antibakteriale dhe antioksiduese. Mjalti ndihmon në përmirësimin e gërvishtjes së fytit dhe kollitjes.

Xhenxhefili

Xhenxhefili është vërtetuar që ndihmon në zvogëlimin e dhimbjeve nga ushtrimet. Për të arritur këtë efekt ju duhet të konsumoni 2 lugë të çajit xhenxhefil të papërpunuar.

Kivi

Kivi ndihmon në gjumë të mirë dhe të rehatshëm. Është vërtetuar se femrat që hanë 2 kivi një orë para gjumit gjatë një muaji, kanë fjetur 14 minuta më shpejt se femrat që nuk kanë konsumuar këtë frut.

Farat e kungullit

Farat e kungullit janë të pasura me magnez, të cilin njeriu nuk mund ta marr shumë nga ushqimet e tjera. Preferohet një gotë me fara të kungullit në ditë për të pasur efekt në kthjellim të mendjes dhe trurit.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Këshilla

Don't Miss! random posts ..