Kinder Fetta al Latte

Perberesit:

  • 2 te bardha vezesh
  • 50 gr sheqer pluhur
  • 50 gr gjalp i bute
  • 60 gr miell
  • 2 luge kakao
  • gjysem pako pluhur fryres
  • 200-250 gr pana, krem qe duke e rrahur perdoret per tortat
  • 2 luge mjalte

Pergatitja:

Punojme gjalpin e bute me sheqerin derisa te behet si krem dhe shtojme te bardhat e vezeve qe i kemi bere si dore.
Me pas shtojme miellin, pluhurin fryres dhe kakaon dhe i trazojme me delikatese. shtrojme brumin ne tave drejkendeshe, mbi letren e furres dhe e veme te piqet ne furre per 4 minuta. duhet te dale me trashesi rreth 1 cm. e leme te ftohet dhe e ndajme ne mes.
Ne nje prej tyre hedhim kremin pane te punuar e ku kemi hedhur dhe mjaltin. veme siper pjesen tjeter dhe e ngjeshim mire. e leme ne frigo per rreth 2 ore e pastaj e presim ne copa.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..