Kime gjenoveze

Perberesit:

– 1 kg mish vici
– 200 gr mish i grire vici
– 120 gr proshute
– 200 gr buke e ndenjur pa kore e zbutur ne qumesht dhe e shtrydhur
– 40 gr djath kackavall
– 200 gr gjethe panxhari te ziera
– 2 luge manxorane(bime aromatike)
– 50 gr fiq te qeruar
– 4 veze te plota
– pak arremyshk
– piper i bardhe kripe
– 3 l leng zarzavatesh

Pergatitja:

Hapni nje xhep ne mishin e vicit. Perziejini te gjithe perberesit dhe mbushni me to mishin. Qepeni mishin me gjilpere dhe spango kuzhine. Vereni ne nje tenxhere dhe mbulojini me leng te ngrohte zarzavatesh te ziera. Cojeni ne vlim dhe lereni te zieje per afro 2 ore. Nese eshte e mundur lereni te ftohet mishi pa e nxjerre nga lengu, pastaj nxirreni ne pjate, verini nje peshe siper per ndonje ore . Sherbejini te ftohte ne feta me vaj dhe uthull, si edhe me majonez.

Article Categories:
Receta me mish viqi

Don't Miss! random posts ..