Kifle të buta dhe të shijshme

1Përbërësit:

1 paketë maja
2 gota qumësht të ngrohtë
1 gotë vaj vegjetal
2 lugë gjelle sheqer pluhur
1 lugë gjelle kripë
1 pako e pluhur pjekje
4 vezë ( 2 të verdhë për lyerje sipër )
8-9 gota miell
Djathë i bardhë dhe majdanoz
Për të mësuar udhëzimet ndiqeni videon e më poshtme. Ju bëfshin mirë

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..