Kifle me djathe

Kifle me djathePërbërësit:
-2 te bardhe te vezes ,
-nje gote uji kos ,
-djathe,
-nje gote uji vaj,
-300gr djathe (pa yndyre) ,
-nje pecive, dhe
-miell (sa te behet brume i trashe)

Pregatitja
Perberesit perzihen te gjitha ne nje vend dhe gatuhet brume i trashe (si per gurabija). Ndahen kulqe te vegjel dhe t’hollohen ne forme te zgjatur ,mbeshtjellen me djathe me forme si ne foto.Pastaj renditen ne tepsi dhe lyhen me te verdha te vezes se mbetura dhe i hudhet susam mbi. Pjeket ne temperature2200C per afro 20 minuta.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..