Kifle dietale

kiflePërbërësit:

400 gram miell integral
1 qeskë pluhur për brumëra
1 lugë kafje kripë
150 gram tlyen
1 vezë
250 gram djath të ri
100 ml qumësht

Shtresa:

Xhem kumbulle
Sheqer integral
1 e verdhë e vezës

Si të përgatitet ?

Listën e përbërësve të parë i përziejmë të gjithë së bashku dhe i lëmë 1 orë në frigorifer.
Pas një ore brumin e tëholloni dhe e lyeni me xhem kumbulle dhe e ndani në 16 pjesë.
Më pas secilën pjesë e mbështjellni sin ë foton e mëposhtme dhe i lyeni me të verdhë të vezës përmbi, e më pas i hudhni sheqer integral. Të piqen në teperaturën 180 C. Ju bëftë mirë

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..