Kërpudha me vezë

Kërpudha me vezëPërbërësit:

-500 gr kërpudha,

-4 lugë vaj,

-4 vezë të ziera,

-80 gr djathë,

-krip,

-piper,

-spec djegës.

Përgatitja e tyre nis me pastrimin e kërpudhave nëse ato janë të freskëta, pastohen dhe grihen me fletëza të holla, ndërsa kur i kemi të marinuara vetëm i kullojmë nga lëngu i tyre. Pasyaj në një tigan hedhim vajin dhe e nxejmë, më pas hedhim kërpudhat derisa të zbuten dhe të avullojnë lëngun që lëshojnë.

Më pas i hedhim kripë, piper dhe sipas dëshirës spec diegës. Pasi zbuten mjaftueshëm i rendisim në një enë qelqi dhe sipër vendosim vezët e ziera të prera në rende. Masës i shtojmë sipër majonezë, djathë kaçkavall të grirë

me feta të holla dhe e vendosim për 5 minuta në furrë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..