Kërpudha me beshamel

Kërpudha me beshamelPërbërësit:

-Kërpudha 0.5 kilogram

-Gjalpë 1 lugë gjelle

-Salcë beshamel

-Djathë kaçkavall i grirë, 2 lugë gjelle

Përgatitja:

Kërpudhat e përvëluara grihen në fije të holla, u hidhet kripë, piper, dhe skuqen në tigan me gjalpë, hidhet ajkë qumështi, salcë beshamel me trashësi mesatare, u jepet 2 – 3 valë sa të avullojë lagështira e tepërt dhe të ngelet një masë e trrashë. Masa e përgatitur hidhet në një tigan të vogël, spërkatet me kaçkavall të grirë dhe piqet.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Salca

Don't Miss! random posts ..