Kërmij me qepë

kerminjNë lyrë kaurdiset qepa e grirë hollë, duke hedhur hudhra, domate ose salcë. Shtohen kërmijtë. Hidhet ujë sa të mbulohen, kripë e piper dhe ziejnë sa të jenë gati. Në fund, hidhet majdanoz i grirë hollë.
Për 5-6 kërmij duhen: – 1 lugë gjelle me lyrë; – 1 kokërr qepë e vogël; – 1-2 thelpinj hudhra; – 1 kokërr domate mesatare; – kripë, piper, majdanoz.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:

Don't Miss! random posts ..