Kermij me majdanoz dhe me gjalp

Perberesit (per 4 persona):
–    48 kermij dhe 48 guacka
–    350 gr gjalp
–    4 qepe te vogla
–    2 thelpinj hudher
–    4 luge supe me majdanoz te grire
–    Kripe, piper
Pergatitja
Grini qepet dhe shtypni thelpinjte e hudhres. Perzijini ato me majdanozin, kripen dhe piperin. Pastaj perzijeni ato megjalpin e shkrire.
Vendosni pak gjalp ne çdo guacke, pastaj vendosni mbi secilen nga ato nje kermill dhe u hidhni gjalp nga siper, ne menyre qe siperfaqja te jete e rreshqitshme.
Vendosini kermijte (se bashku me guackat) ne nje ene te mbushur me fasule te thata ne menyre qe te rrine drejt (pa u derddhur). Pastaj futini ne furre ne temeraturen 240° per 8 minuta./ikub/

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..