Kërmij me hudhra

kerminjKërmijtë e zier pastrohen nga guaska, lyhen me miell të skuqur në lyrën e mbetur skuqet pak miell, hidhet ujë dhe bëhet salcë me trashësi mesatare; shtohen hudhra të shtypura  skuqur.

Per 5-6 copë duhen:

1 lugë gjelle me lyrë;

1 lugë gjelle me miell;

2 thelpinj hudhra;

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..