Keks rollatë me kokos

Perbersit:

-250gr keksa të bluar
-250gr sheqer
-2luge gjelle kakao
-250gr margarinë
-1 ve
-150gr kokos
-2 sheqer vanile

Përgatitja;
pjesa e parë;keksat e bluar përzihen me kakao,venë e e tundim me 130gr sheqer i ziejm në zjarr derisa te shkrihet sheqeri dhe përzihen me keksat e bluar,i shtojmë125gr margarinë të shkrirë.Materialin e përgatitur e shtrijmë në një enë në trashësi 1 cm.
Pjesa e dytë;150gr kokos e përziejm me 120gr sheqer dhe 2 qese vanilei shtojmë edhe 125gr margarinë të shkrirë,kete mase e shtrijme mbi pjesen e pare dhe e mbështjellim në formë rollate .E mbështjellim me foli alumini dhe e vendosim në frigorifer të qëndroj një nate.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..