Kek me rrush dhe arra

Kek me rrush dhe arraPërbërësit:

-3 kokrra vezë

-12 lugë gjelle sheqer

-12 lugë gjelle vaj luledielli

-12 lugë gjelle miell

-12 lugë qumësht pluhur

-një lugë çaji sodë ëmëbëlsirash

-rrush të thatë dhe arra

PËRGATITJA

Rrahim vezët së bashku me sheqerin, derisa sheqeri jetë shkrirë. Më pas shtojmë vajin. I përziejmë së bashku. Hedhim edhe miellin, qumësht pluhurin dhe sodën e bukës. E përziejmë masën mirë, e më pas shtojmë rrushin e thatë edhe arrat.

Lyejmë tavën me pak gjalpë dhe kthejmë masën mbi tavë. E pjekim në 180 gradë.

Ju bëftë mirë.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..