Kek me portokall

kekPerberesit:
3 filxhane caji me miell
1+gjysem filxhani caji me sheqer
2 vanilje
1 pluhur pjekes apo thene ndryshe “baking pownder” ose “peciv” ose “levito”
gjysem ( luge kafeje), me sode
4 kokrra veze
1 gote (uji) me vaj luledielli
1 gote (uji) me leng portokalli

Pergatitja:
Ne nje ene i perziejme bashke te gjithe perberesit qe thame me lart, i perziejme me nje tel guzhine! Lyejme formen me gjalp dhe pak miell. Efusim ne furre te parangrohur ne 200 grade per 50 min.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira · KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..