Kek me mollë dhe rrush të terum

Kek me mollë dhe rrush të terumPerberesit:

-250 gr miell ,
-50 gr niseshte ,
-150 gr sheqer ,
-3 biskota integrale ,
-2 veze ,
-5 luge kos ,
-5 luge gjelle me vaj ulliri ,
-1 pako pluhur fryres ,
-1 vanilje ,
-2 molle ,
-kanell dhe rrush te thate ,
-lekuren dhe lengun e nje limoni ,
-copa cokollate ,

Pergatitja:
Qerojme mollet dhe i grijm ne feta, i hedhim lengun e limoni qe mos te nxihen, me pas ne nje ene hedhim perberesit dhe i perziejme mire ,thermojm biskotat dhe i perzihejm ,me pas brumin e hedhim ne tepsi te shtruar me leter kuzhine, siper vendosim mollet si ne foto hedhim rrushin e that, kanell pluhur, copa cokollate dhe e pjekim ne 180 grd per 40 minuta, bejm proven me kunj dhembesh ,nese eshte pjekur. E lem te ftohet dhe eshte gati per servirje.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..