Kek me molla dhe arra

Kek me molla dhe arraPerberesit per nje tepsi nga 26 deri 30 centimeter (mund te dale jo shume e trashe nqs perdorni tepsine 30 cm, varet nga tepsia)

300 gr miell

150 gr sheqer

3 veze1 pako me vanilia pluhur

8 gr ose gjysem pako per fryrje per embelsira (baking powder)

125 ml kos i bardhe (afersisht 3 luge gjelle)100 gr arra te thermuara2 molle te verdha

125 gr gjalp ose margarine e bute ne temperature ambientisheqer pluhur per te dekoruar

PROCEDURA

Fillimisht pastroni arrat dhe i therrmoni. Me pas qeroni edhe mollet dhe prejini ne copeza te vogla.Lyeni tepsine me gjalp dhe miell (hiqeni miellin e tepert) qe ta keni gati per te hedhur masen me vone.Ne nje tas me ndihmen e nje rrahesi elektrik (nqs nuk keni rrahes do procedoni me nje pirun) rrihni gjalpin dhe sheqerin. Me pas hidhnje here pas here nga nje veze gjithmone duke rrahur masen. Me pas hidhni kosin, miellin, vanilien dhe pluhurin per fryrje. Rrihini mire per rreth 10 minuta dhe me pas shtoni brenda mollet dhe arrat.Me ndihmen e nje luge drurin rrihni te gjithe masen nga lart poshte duje bere kujdes qe te mos therrmohen mollet.Hidhni brumin ne tepsi dhe futeni te piqet ne furre qe e keni ndezur 10 minuta me pare dhe lereni te piqet ne 180° per rreth 40 minuta. Por duhet te beni proven e pjekjej me ane te nje kruajtese dhembesh ose me majen e thikes, nqs dalin te thate keku eshte pjekur dhe nqs ngjitet pak brum duhet akoma te piqet.Pasi keku eshte pjekur dhe e keni ftohur, dekorojeni me sheqer pluhur!

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..