Kek me kos

Kek- kosPerbersit:
-3 filxhane caj me miell ( qe blihet i gatshem i perzier me sode)
-1 filxhane caj me vaj
-1 filxhan caj me kos
-1 filxhan caj me sheqer
-2 veze ,vanilie ,lekure limoni e grire
PREGATITJA
Ne nje tas perziejme vezet me sheqerin me vajin,pastaj shtojm kosin,  shtojme miellin, vanilien e perziejme mire e mire dhe pastaj hedhim lekuren e limonit te grire … gjithje duke e perzier brumin.
Lyejme tepsine me vaj e sperkasim me miell dhe hedhi brumin ….piqet ne 200-230 grade .

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..