Kek me kakao dhe vanilje te bardhe

kekPerbersit:2 veze,1 gote sheqer,1 gote kos,1 filxhan vaj, 1 luge kafeje sode,vanilje,kakao ,miell!

Pergatitja:
Ne nje ene rrahim mire vezet, shtojme sheqerin dhe i perziejme deri sa te tretet mire, shtojme kosin, vajin soden,vaniljen dhe i perziejme mire sa te behet nje mas kremoze. Miellin e hedhim pak e nga pak deri sa te perftojme nje fare trashesie,i shtojme kakao,une i hodha edhe copa cokollate.  Lyejme taven me vaj,bukur del me tavat me forme. E pjekim me 150 grade qe te piqet avash..nderkohe furen nuk e hapim sa keku te marr ngjyre tamam…ne fund i shtojme edhe sheqer vanilje per shije dhe zbukurim. Ju befte mire!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Comments

Don't Miss! random posts ..