Kek me çokollate dhe lajthi

kekPerberesit:
100 gr gjalpe
150 gr sheqer
2 veze
2 luge supe kakao
125 gr miell
½ luge kafe sode buke
50 gr lajthi te qeruara
Pak vanilje

Pergatitja:
– Vihet furra te ngrohet ne 175 gr c dhe lyhet me yndyre forma e pjekjes (diameter 28 cm)
– Rrihet si krem gjalpi i zbutur, shtohet sheqeri, vanilja, vezet, rrihen sebashku.
– Bashkojme miellin me kakaon dhe sodden e bukes, ashtu duke I perzier hidhen siper kremit.
– Shtohen lajthite e grira, perzihen mire, hidht brumi ne formen e lyer me vaj dhe piqet ne furre per 25 minuta!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..