Kek me banane dhe arra

Kek me banane dhe arraPërmbajtja:

-250 gram margarinë

-1 ve,

-250 gram sheqer pluhur

-300 gram biskota të bluara,

-100 gram arra të grira,

-4 banane

Përgatitja:

Përbërjen hidheni në një enë të madhe (me radhë si janë përmendur) dhe ngjiteni me gishta. Kur të shtohen bananet (të cilat duhet të jenë të ndrydhura me pirun), masën bëjeni të njëtrajtshme. Zbukurojeni me krem.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..