Kek me arra dhe rrush të thatë

Perbersit:

-3 kokrra vezë
-12 lugë gjelle sheqer
-12 lugë gjelle vaj luledielli
-12 lugë gjelle miell
-12 lugë qumësht pluhur
-Një lugë caji sodë ëmëbëlsirash
-Rrush të thatë dhe arra

PËRGATITJA
Rrahim vezët sëbashku me sheqerin, derisa sheqeri jetë shkrirë. Më pas shtojmë vajin. I përzjejmë sëbashku. Hedhim edhe miellin, qumësht pluhurin dhe sodën e bukës. E përzjejmë masën mirë, e më pas shtojmë rrushin e thatë edhe arrat.
Lyejmë tavën me pak gjalpë dhe kthejmë masën mbi tavë. E pjekim në 180 gradë.
Ju bëftë mirë

Article Tags:
Article Categories:
KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..