Kek i ëmbël me jogurt

kekPërbërësit:

3 vezë,

1 gotë e gjysmë sheqer,

1 jogurt,

3 gota miell,

1 qese maja,

1 qese vanilie,

¾ gotë vaj.

Përgatitja:

Rrihni vezët me sheqerin, pastaj shtoni kosin, pastaj miellin duke e situr mundësisht, më pas vaniljen, majanë dhe vajin. Hidheni në tavën e lyer me gjalpë dhe piqeni në furrë të nxehur paraprakisht 180 gradë celsius për 30-40 minuta. Spërkateni me sheqer pluhur në fund ose zbukurojeni sipas fantazisë suaj.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..