Kek i butë me pemë

Përbërësit
4 vezë
1 gote te çajit vaj vegjetal
2 gota te çajit jogurt
2 gota te çajit sheqer pluhur
1 gote te çajit qumësht
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
6 gota te çajit miell

Hapat
1. Vezët dhe sheqerin e përzieni me mikser rreth 5 minuta, pastaj ia shtoni miellin, pluhur pjekjën dhe përbërësit e tjerë.

2. Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe në të e derdhni glazurën e përgatitur.

3. Përmbi glazurë mund ti shtoni pemën tuaj të preferuar.

4. Kekun e përgatitur e pjekëni në temperaturë 170 gradë celsius, pas pjekjës i hidhni sheqer pluhur.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..