Katrorë limoni

KatrorëPër bazën ju duhen:
-200g miell
-75g sheqer pluhur
-175g gjalpë, e zbutur Për fillin:
-3 vezë
-300g sheqer
-3 lugë gjelle miell
-4 lugë gjelle lëng limoni
-5 lugë gjelle sheqer pluhur për dekorim
Metoda:
Nxeni furrën në 190C. Lyeni me gjalpë një enë për pjekje 23x33cm.
Kombinoni përbërësit për bazën dhe futeni brumi në enën e përgaditur.
Piqeni për 20 minuta në furrën e nxehtë deri sa të fitohet një ngjyrë e artë. Teksa baza po piqet, rrihini vezët, sheqerin, miellin, dhe lëngun e limonit. Vendoseni këtë masë mbi bazë.
Kthejeni në furre për 20-25 minuta të tjera, ose deri sa të kenë marrë ngjyrë të artë. Lëreni të ftohet. Vendosni sheqer pluhur mbi dhe pritini në katrorë.
Ju bëftë mirë!

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..