Kastraveca turshi

Kastraveca turshiPërbërësit:

-3 kg kastraveca

-2l ujë

-1 filgjan kafeje kripë

Përgatitja:

Së pari e vlojmë ujin me kripë dhe e lëmë të ftohet gjer sa i vendosim kastravecat në kavanoz. Kastravecat e pastruar i prejmë rathë rathë dhe I vendosim në enën prej qelqi. Si pas deshirës mund tua shtojmë disa speca të djegstë dhe biber të zi kokrra. Ujin e vëluar me kripë e hedhim të nxehtë mbi kastraveca, e mbyllim enën mirë dhe ashtu e lëmë për disa ditë gjer sa të thartohen.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Turshi

Don't Miss! random posts ..