Karpaço peshku

Karpaço peshkuPërbërësit:

Karkalec deti,

dental,

levrek,

shegë,

karota,

dredhëza,

kungull,

limon,

portokall,

vaj dhe kripë.

Përgatitja:

Në fillim përgatisim salcën për të cilën na duhet një shegë të cilën e pastrojmë nga bërthamat dhe e vendosim në frulator. Më pas e vendosim në zjarr të ulët derisa të krijohet një masë homogjene.

Marrim një karotë, disa dredhëza dhe një kungull të cilët pasi i presim në formë kubikësh i ziejmë, e më pas i skuqim fare lehtë. Për të marinuar produktet detare marrim limon, portokall, vaj ulliri dhe kripë. Karkalecin e marinojmë me portokall dhe me dentalin, ndërsa levrekun me limon.

Të gjitha pasi i kemi gatuar i vendosim në pjatë, por më parë shtojmë salcën e shegës dhe perimet, duke i kompozuar të gjithë përbërësit sipas dëshirës.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..