Karota me gjalpë

Për 4-5 persona duhen :

karota : 1 kg,

gjalpë : 2 lugë gjelle,

kripë, majdanoz dhe gjysmë luge kafeje sheqer.

Karotat e pastruara dhe të lara zihen në ujë të vluar pa kripë. Pasi të jenë zier priten në rrathë me trashësi 5-7 min, ose kur janë të holla priten pjerrtas duke u dhënë formë ovale.

Karotat kalohen në tigan me gjalpë duke hedhur kripë dhe pak sheqer, në fund i hidhet majdanoz i grirë hollë.

 

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..