Karkalece deti te pjekur

Perbersit
-12 karkaleca te medhenj
-1 limon i madh
-mustarde
-kripe

Shtrydhim limonin e perziejme me mustarden e kripen dhe me kete mase perziejme karkalecat. I pjekim ne furre per gjysem ore, derisa te cahet mbeshtjellja e tyre.
Shenim: me te njejten menyre mund te i piqni dhe ne tostire, me kapak gjysem te hapur.
Ju befte mire!

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..