Karkaleca te castit ne leter alumini

karkalecaPerberesit:
10-15 karkaleca me gjithe lekure te pastruara ne kurriz. Pak vaj ulliri , 2 thelpinj hudhre te grire , 2 luge majdanoz , leng limoni , pak vere e bardhe kripe piper.

Pergatitja:
Presim nje cope te madhe leter alumini . E palosim me dysh dhe vendosim mbi te karkalecat .

Ne nje bazo me kapak hedhim vajin , lengun e limonit majdanozin hudhren kripe piper dhe veren e bardhe .

I trazojme te behet nje mase homogjene dhe e hedhim mbi karkaleca . Palosim letren e aluminit nga te gjitha anet te mos na derdhet lengu dhe e veme ne furre te parangrohur ne 160 grade per rreth 25-30 minuta . Ju befte mire …

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Comments

Don't Miss! random posts ..