Karkaleca me salcë

Per pergatitjen na duhen:
7 cop karkaleca ,te lare te pastruar
250 salce domatesh
70 gram djath te bardhe
mustarde 1 luge supe
piper te zi
kripe
nje flete dafine
pak leng limoni
dhe nje lug raki per te shojtur

Pergatitja:
Skuqim pak karkalecat ,i shuajme me pak raki ,sipas deshires nese nuk e preferoni shuajeni me lenk limoni,
hidhni salcen ,musarden,dafinen ,majdanos ,piper te zi ,kripen,i leme te zjejn per 7 minuta!

Shtojme dhe djathin ne therime dhe me maje te gishtave pak sheqer!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:

Comments

Don't Miss! random posts ..