Karkaleca me salcë kosi

Karkaleca me salcë kosiPërbërësit:

-Kastravec i qëruar dhe i grirë në kubikë shumë të vegjël,

-karkaleca të skuqur më parë në një tigan me pak vaj ulliri e kripë,

-një copë djathë i bardhë,

-kopër e freskët,

-kos i bardhë,

-vaj ulliri,

-piper.

Përgatitja:

Në një tas thërrmojmë djathin e bardhë, shtojmë kosin, kripën, piperin, kastravecin dhe pak vaj ulliri. E përziejmë mirë, shtojmë karkalecat dhe e shërbejmë menjëherë.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..