Karkaleca me salcë hudhrash

Recete per pergaditjen e Karkalecave me salcë hudhrash

Recete per pergaditjen e Karkalecave me salcë hudhrashKarkalecat dhe kopra e freskët, i bashkojmë dhe i përziejmë me verë të bardhë, duke i hedhur dhe barëra aromatizuese. Mos harroni të përzieni limonin në fund të recetës, është përzierja e orizit që i bashkon verën dhe ushqimin së bashku.

Përbërësit:

  • 1 lugë gjelle vaj ulliri,
  • 3,5 gota me kopër të prera në copëza,
  • 1/4 lugë çaji me kripë,
  • 1/8 luge çaji me piper te zi,
  • 4 hudhra të prera në copëza të vogla,
  • 1 fletë dafine,
  • 1/2 luge çaji me piper të kuq,
  • 3/4 kg karkaleca të prerë,
  • 2 lugë gjelle lëng limoni i freskët.


Përgatitja:

Ngrohim vajin në një tigan të gjerë në mënyrë të pandërprerë në një nxehtësi mesatare. Shtoni koprën e prerë, kripën, piperin e zi, hudhrat dhe gjethen e dafinës; e lini 5 minuta sa kopra të bëhet e brishtë duke e përzierë vazhdimisht. Shtoni piper të kuq dhe karkalecat në tigan; i lini 3 minuta ose derisa karkalecat të bëhen, duke i përzierë vazhdimisht. Hidhini lën¬gun e limonit ose mund ta shërbeni me limon në feta.
Shoqërohet me verë të bardhë.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..