Karkaleca me ananas

Përbërësit për 2 persona:
• 250g ananas i freskët, i prerë në kubikë të vegjël • 10 karkaleca të freskët e të qëruar • vaj ulliri • fara susami • lëngu i një gjysme limoni • oriz i bardhë i zier, dhe në fund i përgatitur me kripë e vaj ulliri për ta shoqëruar

Përgatitja:

1.Në një tas marinojmë karkalecat me 1 lugë vaj ulliri dhe lëng limoni, për 10- 15 minuta. 2.Më pas i skuqim në tigan bashkë me 2-3 lugë nga lëngu i tyre i marinimit. Pasi të skuqen, i heqim, i spërkatim me pak kripë dhe i lëmë të gatuhen për 2-3 minuta duke i përzier vazhdimisht. Shtojmë tani karkalecat e skuqur, i spërkatim me fara susami dhe i shërbejmë menjëherë, së bashku me orizin e bardhë.

Lexo më shumë në: http://kosovarja.al/gatojca/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..