Kaqika pule “ALLA MARINGO”

Përbërsit:

-1 pulë (1.2 kg),

-1 dcl sos domatesh,

– 0.5 dcl verë e bardhë,

-40 g puter, mëlmesa, piper, kripë, vegetë.

Përgatitja: Pastrohet kaqikat pula, ndahet në katër pjesë, vëhet në tenxhere dhe pas zierjes fërgohet në tigan. Qitet qepa, majdanozi i freskët i grirë imët, puteri,vera e bardhë, sosi i domateve dhe yndyra në të cilën është fërguar pula. Pastaj qiten katër copat e pulës, lihet të zihet për pesë minuta dhe pula është e gatshme për tu servuar. Preferohet me shtesë rizoto kërpudhash, pire ose gjyveç-oriz.

Article Tags:
Article Categories:
Receta me mish Pule

Comments

Don't Miss! random posts ..