Kallamari në mënyrë dubrovnikase

Perbersit

– 1 kg kallamari
– 2 vezë
– 1 qepë
– majonëz
– 150 gr oriz i zier
– 3 thelpinj hudhër
– 2 lugë sos
– 2-3 lugë verë e bardhë
– vaj, kripë dhe piper i zi

Gatimi

Kokët dhe krahët e kallamarëve të larë i presim në copë të imëta. Në vajin e nxehtë e vëmë qepën e grirë për skuqje. Pasi zbutet qepa, në tigan i shtojmë kokët dhe krahët e grira të kallamarit. Hedhim kripë dhe piper të zi.

Pasi avullon lëngu, tiganin e lar¬gojmë nga zjarri. Në tigan e shtojmë hudhrën e grirë, maj¬danozin e grirë, edhe orizin e zier, dy vezët dhe dy lugë sos. E përziejmë tërë masën dhe e shtojmë verën e bardhë, hedhim kripë dhe piper të zi.

Me lugë kafeje, me këtë masë i mbushim kallamarit. Masën e shtypim brenda kallamarit. Kallamarët i mbyllim me kruarëse dhëmbësh. Në vajin e nxehtë i vëmë kallamarit e mbushur për skuqje. Para fundit të skuqjes, në tigan e hedhim verën e bardhë të mbetur.

Pjatën për servirje e zbukurojmë me fletë sallate të gjelbër. Në pjatë i vëmë copët e patateve të ziera dhe i rendisim kallamarët e mbushur. Zbukurojmë me dy gjysma limoni dhe me degë nenexhiku.

Article Tags:
Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..