Kallamari me hudhra dhe limon

Kallamari me hudhra dhe limonPërbërësit për 4 persona:

-1kg kallamarë të pastruar
-4 thelpinj hudhër
-100gr gjalpë
-1 lugë vaj ulliri
-3 lugë majdanoz të grirë
-kripë
-piper
-lëngun dhe lëkurën e një limoni

Kallamarët të cilët i kemi pastruar më parë, i ndajmë në dy pjesë duke i prerë në mënyrë gjatësore. I vendosim në një tigan në të cilin kemi tretur gjalpin dhe vajin e ullirit, dhe i skuqim për pak minuta bashkë me hudhrat e shtypura. Shtojmë lëkurën dhe lëngun e limonit, majdanozin e grirë, kripën dhe piperin. I lëmë të gatuhen akoma dhe pas pak minuta kur të jenë gati i vendosim në një pjatë të cekët të zbukuruar me sallatë të sipas dëshirës suaj (selino, majdanoz, sallatë jeshile, qepë etj) dhe i shërbejmë të ngrohta.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..