Kallamar me hudhra dhe limon

Perberesit per 4 persona

-1kg kallamareimages te pastruar
-4 thelpinj hudher
-100gr gjalp
-1 luge vaj ulliri
-3 luge majdanoz te grire
-kripe
-piper
-lengun dhe lekuren e 1 limoni

Kallamaret te cilet i kemi pastruar me pare, i ndajme ne dy pjese duke i prere ne menyre gjatesore. I vendosim ne nje tigan ne te cilin kemi tretur gjalpin dhe vajin e ullirit, dhe i skuqim per pak minuta bashke me hudhrat e shtypura. Shtojme lekuren dhe lengun e limonit, majdanozin e grire, kripen dhe piperin. I leme te gatuhen akoma dhe pak minuta dhe kur te jene gati i vendosim ne nje pjate te ceket te zbukuruar me sallate te ndryshme(selino, majdanoz, sallate jeshile, qepe etj) dhe i sherbejme te ngrohta.

Article Tags:
Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..