Kallamar i tiganisur me salcë jeshile dhe hudhër

receta gatimi per pergaditjen e kallamarit te tiganosur me salce dhe hudher

receta gatimi per pergaditjen e kallamarit te tiganosur me salce dhe hudherPër 4 persona nevojiten:

  • 1 filxhan arra të shtypura ,
  • 2 feta të holla buke pa kore të prera në pjesë të vogla ,
  • 3/4 e filxhanit verë e bardhë ,
  • 3-4 thelpinj hudhre ,
  • 1/2 tufë majdanoz ,
  • 3-4 lugë gjelle vaj ulliri ,
  • kripë dhe piper ,
  • 1/2 kg kalamar i pastruar dhe i prerë në rrathë ,
  • 1/2 filxhan miell ,
  • vaj për skuqje.

Përgatitja:

Vëmë të gjitha materialet së bashku në një tas dhe i shtypim me dorë deri sa të bëhen një masë mbulojeni dhe rruajeni në frigorifer.

Lyeni me miell rrathët e prera të kallamarit nga të gjitha anët dhe vërini të tiganisen në një tigan të madh, në të cilin kini hedhur më parë vajin të digjet.

Kujdes që të tiganisen mirë mos hidhni shumë copa bashkë sepse bije temper­atura , dhe në vend që të bëhen kërce ngjiten me njëra tjetrën.

Hiqini nga tigani dhe shtrojini në një letër pirëse.

Vendosen në një pjatë dhe zbukurohen me majdanoz, gjithashtu vëmë salcën në një pjatë të veçantë me qëllim që të marrë secili aq sa dëshiron.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..