Kajsi në pllakë

Kajsi në pllakëPërbërësit:

12 kokrra kajsie
100 gr sheqer
1 gotë me verë të bardhë
1 lëkurë limoni të plotë
1 tufë e vogël me trumzë
1 tufë e vogël me mendër (të butë) të freskët
akullore me vanilje ose me krem.

Përgatitja:

Ndaji kajsitë në mes dhe hiqu farat. Vendos mbi zjarr një tenxhere të vogël bashkë me sheqerin dhe verën e bardhë. Lëre të sheqeroset, shtoji kajsitë, barishtet erëmira dhe lëkurën e limonit. Vëre përsëri të valojë dhe shërbeje nëpër pjata të shoqëruar me akulloren që ke mënjanë. Në qoftë se të pëlqen, mund ta spërkatësh me birrë joalkoolike.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..