Kajmaqin

KajmaqinPërbërësit:

-8 vezë
-8 lugë gjelle sheqer
-1l qumësht
-3 lugë gjelle miell ose nisheste
Sherbeti:
-300gr. sheqer
-2 dl. ujë

Përgatitja:

Vezët i tundim mirë me sheqer dhe miell, pastaj ua shtojmë qumshtin pak nga pak duke i përzier vazhdimisht. Këtë masë e derdhim në tepsi të nxehtë, të lyer me vaj. Kajmaqini pjeket në temperaturë maksimale 30 – 40 min. dhe pasi që të skuqet mjaft e nxjerim nga furra dhe ja derdhim sipër shërbetin cilin e vlojme paraprakishte 5 min. Kjo ëmbëlsirë servohet e ftohur.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..