Kafe irlandeze

Kafe

Përbërësit:Kafe

  • 1 lugë çaji, sheqer,
  • 1 gotë bushmill (njësi matëse) uiski irlandeze,
  • 2/3 filxhan kafeje ose kafe me esencë kremi irlandez,
  • 1/4 filxhan me krem, i rrahur mirë.

Zijeni ujin dhe shtoni kafen me sheqerin dhe përzijeheni atë. Hidheni në gotë. Shtoni gotën e uiskit, dhe shtoni në fund kremin. Për këtë recetë këshillohet më shumë kafeja e zezë.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
·
Article Categories:
Pije

Comments

Don't Miss! random posts ..