Jufka me mish pule

Perbersit:

-5ose 4kofsha pule
-jufka 500gr
-qep,biber te kuq,biber te zi,kryp,veget.

Se pari mishin e pules e ziejm,mandej e marim qepen dhe e rgimcojm imet dhe e fergojme me vaje,mandej marim nje tepsi dhe i fusim jufkat dhe i vendojme ne fure sa te piqen pak nja 5minuta,dhe e hjekim tepsin nga fura e nedoj ose ja cesim qepen,langun e pules,biberin e zi,kryp,veget dhe mishin,tepsin e vendojm ne fure te piqen,hazer jen kur e pin langun.

Article Categories:
Receta me mish Pule

Comments

Don't Miss! random posts ..