Japrakë të shijshëm

Japrakë të shijshëmPërbërësit:

– Gjethe rrushi
– Një gotë ujë oriz
– 3 qepë
– 2 tufa nenexhik
– Spinaq dhe lakra të tjera
– Hudhër
– Piper i zi

Përgatitja:

Ziejmë gjethet e rrushit deri sa të marrin valë, më pas i lemë të kullojnë.

Grijmë qepët dhe i vendosim për t’i skuqur, më pas hedhim erëzat dhe lakrat e tjera dhe i trazojmë. Në fund shtojmë orizin dhe i përziejmë mirë.

Masës që përgatitëm do t’i hedhim një gotë ujë që të ziejë orizi.

E heqim nga zjarri dhe e lëmë të ftohet.

Tani fillon procesi i mbushjes së gjetheve të rrushit. Pasi kemi përgatitur këto toptha me gjethe rrushi i vendosim në tenxhere dhe do të shtojmë pak vaj ulliri e pak ujë.

Sipër aty ku janë në tenxhere i vendosim një pjatë të rëndë dhe i lemë të përgatiten.

Pasi të jenë bërë mund t’i shërbeni.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..