Jahni Kosovare

Jahni KosovarePërbërësit:

-700gr mish viçi
-2 kg qepë
-250 gr gjalpë
-Kripë
-Biber i kuq
-Biber i zi

Përgatitja:

Qepët grihen dhe kaurdisen me kripë për afër gjysmë ore deri sa të zbuten mirë, pastaj ia shtojmë yndyrën, mishin, biberin e kuq, dhe 1 gotë ujë. Jahninë e lëmë të zihet për 1 deri në 2 orë në temperaturë jo shumë të lartë dhe kohë pas kohe ia shtojmë nga pak ujë. Jahnija servohet me pire, pilaf, patate të skuqura etj…

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..